Krycí fólie

v6ak
Kontaktovat uživatele:

Krycí fólie

Příspěvekod v6ak » 21 kvě 2016, 19:56

Jaký máte názor na krycí fólie na PTS? Je sklo dostatečně odolné, nebo má smysl řešit fólii? A pokud ano, tak jakou?
hodinky: Pebble Time Steel, stříbrná
telefon: BlackBerry KEYone

matopeto

Re: Krycí fólie

Příspěvekod matopeto » 22 kvě 2016, 20:57

Odolnost hodiniek nic moc, poskrabane ich budes mat relativne skoro (aj vlastna skusenost). Najme vtedy ak si doteraz hodinky nenosil, tak buchnes o prvu stenu alebo zarubnu a skrabanec je na svete (kvoli tomu ze su vypukle) Rok som nosil klasicke steel a obuchal som ich riadne ale ziadne stopy, kvoli tomu ze boli ploche.... Ak sa chces vyhnut skrabancom tak foliu nalep, sice sa tiez doskriabe ale pojde potom vymenit. Mne skrabance velmi nevadia a nechcel som to riesit a objednavat ktovie odkial..., tak foliu nemam

v6ak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod v6ak » 22 kvě 2016, 21:23

Hodinky nosím s malou pauzou asi sedmnáct let v kuse, zatím spíš kategorie ručičkové za ~500 CZK, takže odolnost se od nich čekat moc nedala. Poškrábat se mi je určitě povedlo, jednou jsem za tu dobu dokonce nějak rozbil sklíčko. (Ale tam byla oprava, tuším, za cca 80 CZK, takže sranda. U PTS to tak lacné asi nebude.) O zeď jsem hodinky otíral, když jsem byl o poznání mladší :)

S Gorilla glass (které je podle https://www.reddit.com/r/pebble/wiki/faq na všech dnešních variantách kromě Classic) zkušenost nemám. ale myslel jsem, že má lepší pověst… No nic, asi přecejen nějakou fólii koupím. V ČR se dá koupit přímo z lokálních obchodů, nevím, jak na Slovensku.

dejdis

Příspěvekod dejdis » 24 kvě 2016, 23:54

S hodinkami jsem koupil i folii z ofiko distribuce. Fólie je gelová. Její aplikace je menší porod. Čitelnost je potom mizerná. Fólie šla dolů.
2x se mi podařilo s hodinkami kontaktovat futra ale zatím bez škrábanců.
O čem ale uvažuji je tento bumper. Do práce by se hodil.
http://www.shapeways.com/product/9AA6WK8GV/pebble-time-steel-cover-bumper?optionId=58386247&li=more-from-shop
Odrazuje mě ale cena poštovného.
PTS

Lukas001x

Příspěvekod Lukas001x » 25 kvě 2016, 09:00

Ten Bumper je SUPER....něco takového bych bral. Rychlé připnutí, třeba na sport a podobně. Snad se něco takového brzy objeví třeba na Aliexpressu za lepší peníze a s poštovným zdarma.... ;)

matopeto

Příspěvekod matopeto » 25 kvě 2016, 12:35

Pripadne najst ten model niekde v 3d napr tu: http://www.thingiverse.com/search/recen ... 4?q=pebble a nechat si to v nejako 3d labe za par korun vytlacit...

jardann

Příspěvekod jardann » 25 kvě 2016, 14:32

Mimochodem, koupil jsem fólie 2x Vikuiti MySafeDisplay Screen Protector, ale asi třetí den šla dolů. Zhoršuje čitelnost, není antireflexní a na rozdíl od displeje je hned upatlaná.

v6ak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod v6ak » 25 kvě 2016, 22:49

No byl jsem rychlejší než dejdis a stihl si objednat fólii z PebbleWatch.cz :( Každopádně oběma díky za sdílení negativních zkušeností, byť v jednom případě pro mě pozdě.

Bumper – nevím, jestli bych něco takového chtěl nosit furt. A na sport – u normálního běhání až takové riziko a při plazení se blátem bych tomu až tak nevěřil.

Co se týče 3D modelu, taky jsem zkoušel hledat, ale jednak jsem nenašel nic až tak dobře použitelného (akorát jeden model pro Pebble Time, u kterého není jisté, jestli je v použitelné verzi) a jednak to není s tím 3D tiskem až tak snadné:

* Chce to vhodný materiál. Nevím, jestli třeba PLA bude dostatečně pružné. A takový nylon zase není všude v nabídce.
* Různé tiskárny tisknou různě, plus závisí na nastavení. Něčí případná success story není zárukou úspěchu.
* Za pár korun? Asi leda u kamaráda, kterému uhradíš náklady na materiál. Makerslab uvádí cca 200 CZK za hodinu tisku a tuším, že konkurence na tom není nějak řádově lépe. (A ten case asi pod hodinu na dobrou kvalitu IMHO nevytiskneš.) S 3D tiskem je – ač se to nezdá – dost ruční práce. Když bude 3D lab samoobslužný, riskují problémy jako zasukovaný filament. (Při výměně se stane snadno, pokud si člověk nedá pozor.) Když nebude samoobslužný, musejí z nečeho tu obsluhu zaplatit. A po tisku potřebuješ model trošku opracovat, to si opět buď zaplatíš, nebo nad tím strávíš svůj čas.
* Ve výsledku možná ušetříš pár korun, které by sis ale mohl vydělat za ten čas, co strávíš nad opravami 3D modelu, adaptací pro správný model hodinek a následným tiskem.

v6ak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod v6ak » 08 čer 2016, 19:16

Tak mám nějakou chvíli na hodinkách tu z PebbleWatch.cz a zatím jsem ji nesloupl, i když nevím, jestli bych ji doporučoval. Čitelnost byla asi předtím lepší, i když teď to nějak jde. No, uvidím. Kdybyste někdo měli tip na lepší fólii, budu rád.

v6ak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod v6ak » 21 čer 2016, 23:55

Asi by až tak nevadilo, že fólie není úplně do krajů, ale je tu dobře vidět rozdíly v odlescích.

Uvažuju, že bych vykoušel ještě http://www.gadgetwraps.com/devices/smar ... steel.html . Ale otázka je, o kolik to bude lepší…

Zpět na “Pebble Time Steel”